خانه / زعفران / قاین,پایتخت زعفران

قاین,پایتخت زعفران

چرا زعفران قاین بهترین است؟
ویژگیهای زعفران قاین

قاین,پایتخت زعفران

چرا زعفران قاین بهترین است و به پایتخت زعفران ایران مشهور شده است؟؟؟
👇👇
✍بر اساس نظریه کارشناسان کشاورزی منطقه قاینات از بهترین👌👌 شرایط اقلیمی برای کاشت ،داشت و برداشت زعفران برخوردار میباشد.

✍قاین پیشینه ای تاریخی بیش از ۷۰۰ سال سابقه کاشت ، داشت و برداشت زعفران را دارد😍

✍خاک منطقه از موادمعدنی و کافی برای کاشت زعفران 🌷🌷

✍قاین,پایتخت زعفران از لحاظ کیفیت این محصول در مقام اول قرار دارد👌👏

✍قاین,پایتخت زعفران از لحاظ شهرت گوی سبقت را از دیگر شهرها ربوده و به پایتخت زعفران ایران شناخته میشودوقاین,پایتخت زعفران است

سابقه کشت زعفران درشهرستان قائنات به گواهی تاریخ به بیش از سه هزار سال پیش باز می گردد در نتيجه برخورداری از تجربه که بزرگترین معلم انسان است وشناسایی تمامی زوایای این گوهر گرانبها برای مردم قائنات می باشد،دلیل این سابقه طولانی را هم می توان در بررسی خصوصیات گیاه زعفران پیدا کرد.

زعفران گیاهی است که در دوران کاشت کمترین آب را می طلبد. کمی بارندگی در این منطقه جاذبه زیادی را برای کاشت این محصول فراهم نموده است.

همچنین خاک این منطقه نیز سرشار از مواد معدنی مورد نیاز برای رشد این گیاه با ارزش می باشد که نشان دهنده لطف ایزد منّان به مردم این منطقه کویری است.( بالا بودن قدرت توان رنگدهی وعطر زعفران قائنات به علت وجود فراوان مواد کروسین و پیکروکروسین در زعفران این شهرستان است  که در جهان بی نظیر است)این لطف بیکران خداوند باعث تولید زعفران با بهترین کیفیت در سطح جهان در این منطقه شده است. کیفیت زعفران قائنات را می توان از بازدهی حداکثری زمین های زیر کشت این محصول در این منطقه و البته مقایسه بازدهی و کیفیت زعفران کاشته شده در بقیه نقاط جهان به خوبی متوجه شد.

خواب راحت با شیر زعفران

درباره‌ی مهدیه ظفری

همچنین ببینید

قیمت روز زعفران پترگان

قیمت روز زعفران

قیمت امروز زعفران قیمت روز زعفران قیمت امروز زرشک و زعفران

Call Now Buttonتماس فوری