خانه / اخبار و مقالات / خراسان جنوبی قطب تولید عناب

خراسان جنوبی قطب تولید عناب

عنّاب (نام علمی: Ziziphus zizyphus) درختچه‌ای است متوسط که ارتفاع آن تا ۱۰ متر نیز می‌رسد.

عناب بومی مناطق گرمسیر و خشک بوده و برگ‌های کوچک سبزرنگ، بدون کرک و تخم‌مرغی شکل آن در زمستان می‌ریزد.

میوهٔ عناب که دارای خواص دارویی بسیار زیادی می‌باشد در ابتدا سبز و گرد بوده و پس از رسیدن به رنگ قرمز و زیتونی شکل درآمده و چروک می‌خورد.

جالب است بدانید عناب را «خرمای قرمز» و «خرمای چینی» نیز می‌نامند.

خراسان جنوبی قطب تولید عناب کشور ایران می‌باشد.

با توجه به کشت گستردهٔ عناب، رویشگاه اصلی این درخت به درستی مشخص نیست ولی چنین تصور می‌شود که خاستگاه طبیعی آن باید در آسیای جنوبی مابین لبنان،جنوب غرب افغانستان، شمال هندوستان، شبه جزیره کره و جنوب و مرکز چین بوده باشد.

ایران دارای رتبه سوم جهانی از نظر سطح زیر کشت و تولید عناب است. سطح زیر کشت محصول عناب در ایران حدود ۳۰۰۰ هکتار می‌باشد که از این سطح بیش از ۹۵٪ آن یعنی حدود ۲۸۵۰ هکتار آن در خراسان جنوبی واقع شده و ۴۲۰۰ تن محصول عناب از آن تولید می‌گردد. بررسی سوابق تاریخی خراسان جنوبی نشان می‌دهد گذشتگان این مرز و بوم کاشت و مراقبت از درخت را یک ضرورت برای بقای خود دانسته و امروزه درختان کهنسال متعددی در این استان به یادگار مانده‌است که در میان آن‌ها درختان عناب با نزدیک به ۴۰۰ سال سن هم مشاهده می‌شوند.

شما میتوانید انواع عناب آسیابی برای سویق ، عناب آجیلی و همچنین عناب برای دمنوش را تنها با یک تماس با قیمت مناسب و بدون واسطه از ما تهیه کنید : 09157412519

 

درباره‌ی gholami

همچنین ببینید

قیمت روز زرشک

زرشک دارویی برای درمان چاقی

نوعی داروی سنتی گیاهی چین برای دیابت نوع 2 و لاغری مفید میباشد. در ادبیات …

Call Now Buttonتماس فوری