گل محمدی و زیبایی پوست و مو

به دلیل وجود خاصیت آنتی اکسیدانی و وجود ویتامین C گل محمدی برای پوست و مو بسیار مفید است و باعث پاک سازی و جوان سازی پوست و مو می شود. گل محمدی برای پوست و مو تقویت کننده مناسبی است.

پاک سازی پوست با گل محمدی

چربی پوست به دلیل هورمون و وارث می باشد. از طرف دیگر عوامل محیطی مانند آلودگی هوا، گرما ، رطوبت ، شدت اشعه ماوراء بنفش و … می تواند چربی پوست را تشدید کند.

در زیر پوست غدد چربی وجود دارند که کم کاری آن باعث خشکی پوست و ترشح بیش از اندازه ان باعث جوش و آکنده می شود.

گل محمدی به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی قویی که دارد با رادیکال های مقابله کرده و چربی اضافه پوست را از بین می برد.

همین خاصیت آنتی اکسیدانی از طرف دیگر میکروب های روی پوست را از بین می برد و گرد و غبار که برروی پوست نشسته را پاک می کند.

طریقه پاک سازی پوست:

ابتدا پوست را با چای گل محمدی بشویید و سپس غنچه گل را پودر کرده و با 1 قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و روی پوست بمالید. 15 دقیقه روی پوست بماند و سپس آن را بشویید.

گل محمدی برای کاهش چین و چروک های پوست

با افزایش سن چین و چروک پوست و لک های پوستی خود را بیشتر نشان می دهند.

گل محمدی علاوه بر آنتی اکسیدان حاوی ویتامین هایی مانند c نیز می باشد که باعث از بین بردن لک ها و چین و چروک های پوستی می شود.

چای گل محمدی خاصیت از بین بردن چین و چروک پوست

چای گل محمدی به دلیل افزایش کلاژن سازی در پوست، چین و چروک را کاهش می دهد و باعث طراوت و شادابی پوست می شود.

گل محمدی و درمان حساسیت های پوستی

یکی از دلایل چین و چروک پوست ، خشکی پوست می باشد. گل محمدی به دلیل اینکه پوست را مرطوب نگه می دارد چین چروک ها را از بین می برد.

گل محمدی و کاهش التهاب پوست

گل محمدی و کاهش التهاب پوست

گل محمدی التهاب های پوستی را درمان می کند. به همین خاطر در صابون ها ، لوسیون ها، کرم ها از گلاب و اسانس طبیعی این گل استفاده می شود.

گل محمدی برای لایه برداری پوست

گل محمدی سبب از بین بردن سلول های مرده و جوان سازی پوست می شود. لایه برداری به کاهش چربی پوست نیز کمک می کند.

ماسک لایه بردار گل محمدی

نصف فنجان روغن نارگیل را با یک فنجان گل محمدی و یک چهارم سرکه سفید ترکیب می کنیم و در حمام 1 تا 2 قاشق غذاخوری روی پوست می مالیم.

ماسک گل محمدی برای درمان جوش

درمان جوش با گل محمدی

درمان جوش با گل محمدی

پودر گل محمدی را با روغن گل محمدی یا گلاب روی صورت خود بمالید، جوش ها از بین می رود و التهاب پوس در اثر آکنه و جوش کاهش می یابد.

درمان خشکی لب با گل محمدی

درمان خشکی لب با گل محمدی

پودر گل محمدی را با چند قطره عسل و یک قاشق خامه اضافه کنید و سپس ترکیب خمیری شکل را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی لب بگذارید و سپس آن را بشویید. این ماسک باعث می شود تا خشکی لب از بین برود و لب هایتان مرطوب و درخشان شود.

تقویت و سلامت مو با گل محمدی

پودر گل محمدی را با روغن نارگیل و 5 قطره روغن رزماری و یک قاشق عسل مخلوط می کنیم. این ماسک را به مدت 5 دقیقه روی ریشه مو و مو ماساژ می دهیم و بعد از نیم ساعت مو ها را با شامپو می شوییم.

می توانیم غنچه گل محمدی را در وان حمام ریخته و حدود 10 تا 15 دقیقه در وان خود را ماساژ دهیم. این کهر به رطوبت پوست و نرمی آن کمک می کند.