مشکلات تولید و صادرات زرشک در استان خراسان جنوبی

خراسان جنوبی مهد زرشک ایران و جهان می باشد ولی مشکلات تولید و صادرات زرشک در این استان زیاد است.

افین مادر زرشک کل ایران یعنی اولین بوته زرشک در این روستا کاشته شده و گذشتگان  از به وجود امدنش تعریف کرده اند. هم اکنون 150 کیلو متر از زمین های این روستا زیر کشت زرشک می باشد.

زرشک ضد سرطان و برای قند و چربی خون استفاده می شود.

روش های برداشت آن دو روش می باشد:

یکی از روش ها با قیچی شاخه ها را جدا می کنیم و سپس داخل کارتن بسته بندی می شود و روش دیگر با چوب به بوته می زنند و میوه آن روی پارچه های تمیز ریخته می شود و سپس به طور کاملا بهداشتی به کارتن منتقل می شود.

روش های خشک کردن زرشک: 

یکی از کشاورزان این روستا در مورد روش های خشک کردن آن می گوید: بعد از برداشت در خرمن خشک می کنیم و باد می کشیم و برای حمل در کارتن ریخته و به بازار منتقل می کنیم.

روش دیگر با استفاده از دستگاه می باشد که با دستگاه زرشک دانه می شود و خشک می شود و به بازار عرضه می شود.

وی دررابطه با وجود واسطه ها در این میان می گوید:

متاسفانه واسطه ها از ابتدا وارد کار می شوند و محصول را با قیمت پایین می خرند و در سردخانه نگهداری می کنند.

قبل از کرونا زرشک را با قیمت های گزاف به خارج صادر می کردند که سود زیادی برای کشاورز نداشت. اما در طی دو سالی که کرونا همه گیر شده است خیلی از افراد زمین گیر شده اند.

مصطفی اسحاقی یکی از کشاورزان بومی این منطقه در رابطه با مشکلات این روستا می گوید: از مشکلات روستای افین (مادر زرشک)  می توان به نبود سردخانه، نبود انبار دپو، یا افرادی که در رابطه با سموم و روش های کاشت و برداشت کشاورزان را راهنمایی کنند می توان نام برد. حتی سم و کود به روش سنتی است و تا کنون کسی به کمک کشاورزان زحمت کش نیامده است.

دستگاه مکانیزه زرشک پاک کنی

زرشک داخل دستگاه ریخته می شود و در دستگاه گرد آن گرفته می شود و از آنجا به قسمت خارگیر می رود. در خارگیر خار، برگ و آشغال های آن جدا می شود. در انتها آماده بسته بندی می شود.

آقای مهندس رضایی عضو کنسرسیوم زرشک، تولیدکننده و صادرکننده زرشک: دولت بهتر است مشوق هایی را برای صادرات قرار دهد تا صادرات در این زمینه بهتر شود.

آقای مهندس رضایی عضو کنسرسیوم زرشک، تولیدکننده و صادرکننده زرشک در مورد مشکلات صادرات زرشک می گوید: با توجه به اینکه زرشک بومی ایران و خراسان جنوبی است و 98درصد زرشک در خراسان جنوبی تولید می شود ولی در بازار صادراتی ضعیف عمل کرده ایم و سالانه کمتر از 600 تا 700 تن صادر می کنیم. حجم تولیدی زرشک ما سالانه 20 هزار تن زرشک خشک است. زرشک محصول استراتژیکی است. دولت می تواند با روش های خاصی و مشوق هایی برای صادرات برای بهتر شدن صادرات آن گام بردارد و تا حدی صادرات می تواند گره گشای بن بست این محصول باشد. در چند سال اخیر زرشک افت قیمت داشته و کشاورزان متضرر شده اند و خیلی از زرشک ها به فروش نرسیده است.